fbpx

פאנלים סולאריים באדמה חקלאית

כל מה שצריך לדעת ב-2022

על פאנלים סולאריים באדמה חקלאית

רמות חדשות של טכנולוגיה פורצות לחיינו בעשורים האחרונים, בפרט בשנים האחרונות, ואלו בכוחן לחולל מהפכה עולמית ולשנות סדרי עולם, הן כלכלית והן התפתחותית. טכנולוגיה אחת מהותית שהתפתחה משמעותית בשנים האחרונות היא ייצור אנרגיה סולארית- אנרגיה מתחדשת וירוקה המופקת באמצעות פאנלים סולאריים, וע"י אנרגיית השמש הבלתי נדלית מייצרת אנרגיה שמספיקה לשדות על בניינים לפעול ולשגשג. כך גם התפתחה ופלשה טכנולוגיה זו גם לעולם החקלאות, ובאמצעות ייצורם של פאנלים סולאריים באדמה חקלאית כבשה גם את תחום החקלאות על כל גווניו.

האנרגיה הסולארית המיוצרת ע"י פאנלים סולאריים באדמה חקלאית באה ידי ביטוי בשינוי מסיבי של תחום החקלאות וכמובן שדרוגו. וכך, המערכת הסולארית משפיעה רבות על גידולים באדמות, בחממות וגידולים חקלאיים, מפיקה תוצרים טובים יותר, איכותיים יותר ורבים יותר ועושה זאת בנשימה אחת עם הקטנה משמעותית בהוצאות והגדלה משמעותית עוד יותר בהכנסות. וכך, מעניקה האנרגיה הסולארית המופקת לגידולים החקלאיים את התנאים הטובים ביותר ומעניקה לחקלאי, לצרכן ולכדור הארץ את הדרך הטובה ביותר לטפל בגידולים המצויים ולהניב גידולים חדשים.

תוכן עניינים

רוצים לשמוע עוד על פאנלים סולאריים באדמה חקלאית?

אנרגיית השמש כאנרגיה מתחדשת ואוצר טבע בלתי נדלה

אנרגיה סולארית היא מסוג האנרגיות ממשפחת האנרגיה הלא מתכלית, הנקראת אנרגיה מתחדשת. המשמעות היא שניתן לעשות בה שימוש חוזר, שוב ושוב ושוב, והיא איננה נגמרת. בייחוד במדינות חמות מדינת ישראל, בהן השמש זורחת ומחממת 80% מהזמן, האנרגיה הסולארית מקבלת משנה תוקף משמעותי וגדוש, אשר הוביל אותנו לרמת הפיתוח של טכנולוגיה זו כמו שהיא כיום.

השימוש המדהים במשאבי טבע קיימים ומתחדשים מאפשר לנו ליצור אנרגיית חשמל ללא שום צורך בשימוש במשאבים מתכלים כמו פחם או נפט, ללא מזהמים, תוך סיוע בשמירה על כדור הארץ מפני ההתחממות הגלובאלית ושמירה על איכות הסביבה. 

מעבר לאוצרות שהאנרגיה המתחדשת מקנה לנו המתבטאים בחסכון משמעותי במשאבים ובכסף, להפקת אנרגיה מתחדשת שלל השפעות ויתרונות משמעותיים להפקת גידולים חקלאיים, שימורם, פיתוח איכותם ואיכות הגידולים שמתקבלים. שנאמר, האנרגיה הסולארית יצרה ועודנה יוצרת כאן מהפכה של ממש.

כיצד פאנלים סולאריים באדמה חקלאית מסייעיים לייצור אנרגיה מתחדשת?

כאשר אנו מבצעים התקנה של מערכות סולאריות ופאנילם סולאריים באדמה חקלאית, אנו למעשה מנווטים את אנרגיית השמש כרצוננו, למקום מסוים, וזאת על מנת להפיק את הרווחים בהם אנו חפצים. כלומר, אנו חפצים באנרגיית שמש עבור הגידולים שלנו, אשר קריטית לגידולה של התוצרת החקלאית, וכך אנו מנווטים אותה למקום הנכון בתנאים להם אנו זקוקים. באמצעות זאת, הגידולים מקבלים את התנאים שהם צריכים על מנת לגדול ולהתפתח כמו שצריך, בכמות, באיכות ובזמן שהם צריכים. ובכך אנו מייעלים את הזמנים, חוסכים בזמני גידול ומייצרים יותר תפוקה.

על ידי השימוש בפאנלים סולאריים באדמה חלקאית אנו מייצרים את החשמלים מבלי לגזול שטחים פתוחים, אלא עושים שימוש באדמה פנימה. כך, אנו משיגים שני טעמים חשובים: ניצול מיטבי של נתונים ומשאבים וכן היווצרותה של הצללה תחת האדמה אשר תורמת משמעותית, בשילוב האנרגיה הסולארית, לשיפור התנובה החקלאית, לאופן הגידול, לכמויות הגידול ולאיכותו. כמו כן, היא מאפשרת פריצת דרך באמצעות גידול גידולים שלא היו מתאימים לאדמה מסוימת קודם לכן, במגוון סוגים של אדמות, באמצעות התנאים שהאנרגיה הסולארית מאפשרת.

אט אט הטכנולוגיה החדשה המתחדשת מגיעה אל עולם החקלאות יותר ויותר. בשיתוף עם משרד החקלאות ובמימון משקיעים ויזמים, ישנה מגמה של התפתחות רבה של האנרגיה הסולארית בתחום החקלאות ואנרגיה זו מקבלת משנה תוקף כפול בתחום זה: ייצור חשמל תוך שמירה על הגידולים החקלאיים וחקלאות מניבה ואיכותית. כיום, היקף החשמל המיוצר ע"י אנרגיה סולארית מתחדשת עומד סך הכל על 6%. אך כיאה לטכנולוגיה חדשה יחסית בתחום החקלאות, היד עוד נטויה והרצון הוא להגיע לטווח העומדים על 30-40 אחוזים. 

המגמה חלה וגדלה תודות ל"מתקני חלוץ", המסייעים בהרחבת הטמעת פאנלים סולאריים באדמה חקלאית. את מתקני החלוץ מקימים אותם יזמים בשילוב הגופים החקלאיים, תוך השגחתם של מומחים בתחום ובסיוע משרדי האנרגיה והחקלאות. כך שאת הטכנולוגיה הזו, חקרו וחוקרים היטב היטב טרם מיום ליום עד להשגת תוצאות מקסימליות.

בנוסף, ישנם פאנלים סולאריים באדמה חלקאית המותקנים בגובה של שלושה מטרים מעל הקרקע, וכך מאפשרים לכלים חקלאיים כגון טרקטורים לפעול בשטח ולבצע איסוף ממוכן של הייבול המוכן. כך, לחסוך זמן רב לחקלאים ושיפור התוצרת החקלאית שאיננה צריכה להישאר על הקרקע לפני איסוף זמן רב.

חיסכון משמעותי בהוצאות החקלאיים ובאותה נשימה ייצור הכנסה נוספת והשאת רווחים

אנרגיה סולארית המיוצרת בתחום החקלאות באמצעות פאנלים סולאריים באדמה חקלאית היא ללא ספק, הדבר הבא בפיתוח תחום החקלאות בפרט (וכן כמהפכה טכנולוגית ככלל). שימוש בטכנולוגיה מיטיביה זו בתחום החקלאות יוצר תוצאות פורצות דרך, הפקה איכותית בהרבה של גידולים חקלאיים ובחממות, מיקסום זמנים והגדלת רווחים. היא גם מייצרת אורח חיים בריא יותר, שכן הגידולים איכותיים יותר וטעימים יותר, וכך גם נצרכים יותר ע"י כלל האוכלוסיה. וכך אנו מבינים שוב, כמה ייצורה של אנרגיה מתחדשת מסייע לנו, ולא ברור היכן הוא היה עד עכשיו.

שימוש באנרגיה סולארית מאפשר גם לחקלאים אורח רוח, איכות פרנסה טובה יותר וחסכון משמעותי בהוצאות. שימוש באנרגיה סולארית מסייע להפחתה משמעותית של כסף ומשאבים אשר על החקלאים לבזבז ולהוציא בכדי להגיע לתפוקות גדולות ולגדל גידולים חקלאיים, הן באדמה והן בחממות. שימוש באנרגיה מתחדשת מייתר חלק גדול בהוצאות ומשאבים אלו, ומאפשר לחקלאים לבזבז הרבה פחות ובאותה נשימה, לגדל הרבה יותר.

מעבר לכך, לחקלאים ישנה אפשרות למקסם את רווחיהם מהתוצרת החקלאית, וזאת תודות לשימוש באנרגיה המתחדשת ובמערכותיה. באמצעות התקנת פאנלים סולאריים באדמה חקלאית יכולים החקלאים להרוויח כספים נוספים מעבר לרווחים אשר הם מפיקים מגידוליהם. זאת אפשרי באמצעות הפקת רווחים ע"י אותה מערכת סולארית, באמצעות מכירה של חלק מהאנרגיה המופקת, שאינה ברת שימוש ע"י החקלאים, לאחר. כך, למעשה, לא רק שהוצאותיהם של החקלאים קטנות, איכות הגידולים גדלה, כמות הגידולים גדלה, וההכנסות גדלות. בנוסף לכל זאת, החקלאים ביכולתם להרוויח כספים נוספים ולהגדיל משמעותית את תזרים המזומנים ע"י אותה מערכת בדיוק, אותה התקינו לשם מיקסום גידוליהם. 

למעשה, אנו יוצרים מצב פנומנאלי של חקלאות איכותית, מניבה ומתחדשת, שמייצרת שיפור מתמיד ומדהים באיכות החיים של כולנו ככלל, ובענף החקלאות בפרט. והרי שני מהווים שני חלקים של אותו הפאזל: פיתוח של תחום החקלאות חשוב מאד, ומהווה חלק מאיכות החיים של כולנו.

באמצעות אנרגיה מתחדשת אנו משנים סדרי עולם

סביר להניח שאם לפני 50 שנים היינו מעלים בדעתנו שלא נזדקק כמעט עוד לייצורה של אנרגיה חשמלית מתכלה, היינו מטילים ספק רב בכך. שהרי, איזהוא העולם ללא אנרגיה חשמלית? והיום, ניכר כי אנו חוזרים ביתר שאת לשורשינו, לאוצרות הטבע אשר ניתנו לנו מאז ומתמיד ולא ידענו, או שלא היו בידינו הכלים או הטכנולוגיה המיטבית כדי לנצל. כיום, טכנולוגיה זו בכוחה להזיז הרים ולשנות סדרי עולם, ולא בכדי זכתה למספר עצום של שבחים ופרסים (כך לדוגמה פרויקט האנרגיה המתחדשת בחקלאות הגיע לרשימת המועמדים הסופיים לפרס "רעיונות שמשנים עולם" בשנת 2018). 

מוזמנים ליצור קשר עם המומחים של אורמש עוד היום! 

אנא דרגו את המידע

רגע לפני שאתם יוצאים

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם