עלות מערכת סולארית

מחיר מערכת סולארית

בעבר מערכות סולאריות נחשבו למערכות יקרות הן מבחינת ההקמה והתחזוקה שלהן, והן מצד כמות החשמל שהן ייצרו בפועל.

בשנים האחרונות, בעקבות עליית מחירי הנפט, ועליית מחירי החשמל, החל תהליך פיתוח ממוקד ומואץ בייצור תאים סולריים איכותיים ומתקדמים יותר, שהופכים את ייצור החשמל ליעיל, ולכן גם זול יותר.
ייצור חשמל סולארי נעשה על ידי העמדת קולטי שמש, המכילים תאים פוטו וולטאים. תאים אלו קולטים את השמש, והופכים את אנרגיית השמש החינמית והזמינה, לאנרגיה חשמלית זולה משמעותית.

קצת חישובים על עלות מערכת סולארית

כדי להפוך לייצרן אנרגיה סולרית, יש צורך בגג שטוח, או בגג רעפים בגודל של כ 40 מ”ר מרובע, רצוי גג שפונה לצד דרום. השקעה במערכת סולרית, נחשבת להשקעה בטוחה שנותנת החזר גבוה מדי חודש וכמובן בסיכון נמוך משמעותית מהשקעה באגרות חוב או שוק ההון.

הקמת מערכת סולרית ליצרן קטן, עולה כ 100,000 ₪ והיא מפיקה רווח נקי של כ 14,000 ₪ בשנה. מחיר מערכת סולרית בינונית או גבוהה נקבע על פי גודל הגג ויכולת השימוש בו, אולם הפקת הרווחים ממערכת סולרית בינונית או גדולה דומה להפקת הרווח ממערכת קטנה, ואף גדול יותר.

למערכת סולרית יתרונות רבים שמעלים את החיסכון שלה ומייעלים את העלות תועלת אף יותר. שימוש באנרגיה ירוקה, למשל, או קבלת הטבות מס, במידה ועומדים בתנאים מסוימים בהקמת המערכת הסולרית, הם דוגמאות למצבים שבהם ניתן לחסוך עוד כסף כאשר יש מערכת סולרית קיימת.

מערכת סולרית מחזיקה מעמד כ 25 שנה על הגג, ומחזירה את ההשקעה הראשונית שלה כבר בשבע-עשר השנים הראשונות להקמתה. אמנם מחיר מערכת סולרית הוא מחיר גבוה להתקנה ראשונית, אולם הרווח הבטוח הופך את ההשקעה הזו להשקעה בטוחה. במידה ואתם מתלבטים אם מערכת סולרית מתאימה לכם, איש מקצוע שיעריך את גודל הגג ויכולת הפקת החשמל יענה לכם על השאלה.

יצרנים קטנים, כמו בתים פרטיים יכולים להיכנס להסדר לעשרים שנה עם חברת החשמל על מנת לצמצם את צריכת החשמל הביתית שלהם, ולמכור חשמל לחברת החשמל, ובכך לקבל רווח ממשי על ההשקעה שלהם מדי שנה.

Share this post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
סגירת תפריט