fbpx

מערכת סולארית עם אגירה

כל מה שצריך לדעת ב-2022

על מערכת סולארית עם אגירה

רבות דובר בשנים האחרונות על נס הטבע הבלתי ייאמן שהוא הפקת אנרגיית חשמל מאנרגיית השמש כאוצר טבע אשר מצוי כאן לרשותנו. האנרגיה הסולארית, ממשפחת האנרגיה המתחדשת, מופקת ע"י קרני השמש, באמצעות ניצול הקרינה שהן מפיקות ע"י פאנלים סולאריים, וכך מומרת לכדי הפקת חשמל. אנרגיה מתחדשת היא אנרגיה שהיא כאן בכדי להשאר. בייחוד במדינה כמו ישראל אשר ישנה שמש ישירה כל יום, כל הזמן. עם זאת, עם הפקת הטכנולוגיה המופלאה הזו עלתה השאלה, מה בדבר הימים המועטים בשנה בהם לא ניתן להפיק אנרגיית שמש? או לחילופין בעבור מצבים בהם עלינו לדאוג לגיבוי אנרגיה? עבור התשובות לשאלות אלה פותחה מערכת סולארית עם אגירה.

מערכת סולארית עם אגירה מאפשרת לנו לבצע גיבוי מסיבי של אנרגיית שמש, ממש כמו חיסכון כספי לימים נטולי הכנסות. כך, אנו מייצבים עוד יותר את הביטחון שלנו בטכנולוגיית האנרגיה הסולארית. גם אם היינו בטוחים בטכנולוגיה המופלאה מלאת היתרונות ומהוללת השבחים הזו עד עכשיו, כעת גם אין כלל סיבה שלא לבצע התקנה שלה כאן ועכשיו. המצב החדש והחכם הנוצר הוא שלצד חסכון משמעותי במשאבים ובכסף, אפיק רווחי להשקעה לטווח ההווה וגם לטווח הרחוק ושלל דברים טובים אחרים, אנו מאפשרים גם שמירה על אנרגיית השמש לימים מעט חשוכים יותר.

תוכן עניינים

רוצים לשמוע עוד על מערכת סולארית עם אגירה?

היתרונות שבמערכת סולארית עם אגירה

לצד היתרון המנוי לעיל שהוא ייצוב הביטחון באופן מהותי יותר במערכות הסולאריות, למערכת סולארית עם אגירה שלל יתרונות נוספים אחרים. השימוש במערכת סולארית עם אגירה מאפשר הקמת מערכות פוטו-וולטאיות בשטח שבו הוקמו זה מכבר, וכך למעשה מבטיח אספקה מסיבית יותר של אנרגיה חשמלית ולטווח זמן רב של שעות רבות הרבה יותר. הן במקרים בהם המערכת לא פעילה והן מקרים בהם השמש איננה בנמצא.

כמו כן, בשעות אשר תעריפי החשמל גבוהים יחסית, מערכת סולארית עם אגירה מאפשרת שימוש באנרגיית החשמל בדיוק בשעות אלו וכך מאפשרת גם חיסכון גדול בעלויות כספיות. התקנת מערכת סולארית עם אגירה איננה מצריכה הגדלה כלשהי של נקודת החיבור לרשת החשמל, וכך למעשה איננה מצריכה מכם נקיטת פעולה משמעותית.

התקנה של מערכת סולארית עם אגירה כבר איננה חדשה כל כך בעולם האנרגיות הסולאריות, וכך הותקנו כבר עשרות מערכות כאלו ברחבי הארץ ואף מעל 100,000 ברחבי העולם כולו. בנקודות אלו בהן הותקנה מערכת סולארית עם אגירה הותקנו ממירים שחוברו לסוללות גדולות אשר מאפשרות את האגירה. מאחר שמדובר במערכות אשר מנותקות מרשת החשמל הארצית ואינן קשורות לחברת החשמל, מדובר בפריצת דרך אמיתית, ובפעם הראשונה שוברת את המונופול של זו האחרונה בשוק ייצור האנרגיה החשמלית. וכך, הגנרטורים שסיפקו קודם את החשמל ע"י חברת החשמל נשארים ככלי גיבוי בלבד.

באמצעות שימוש במערכת סולארית עם אגירה נוצר ניהול חכם מאד של אנרגיית חשמל. ניהול זה מאפשר גם חיסכון מדהים בעלויות, שכן הוא משתמש תחילה בברירת המחדל שהיא הפקת אנרגיה חשמלית מהשמש. ורק לאחר מכן, במקרים בהם לא נותרת אנרגיה, לא מתאפשרת אנרגיה או מכל סיבה אחרת, נעשה שימוש בכלי הגיבוי החשמליים הקודמים. לצד אלו גם יתרון נוסף חשוב ומשמעותי שהוא הצלחה מדהימה ומשגשגת בעבור שמירה על איכות הסביבה ועל כדור הארץ. יתרון זה מתאפשר מאחר שבאמצעות השימוש במערכת סולארית עם אגירה לא נדרש מאיתנו שימוש שאיננו נחוץ באנרגיה חשמלית המופקת מחומרים מתכלים אשר מזהמים את כדור הארץ כליל.

צעד קטן לאדם, צעד גדול לפיתוח המדינה

התקנה של מערכות סולאריות מסוג מערכת סולארית עם אגירה מאפשר קידום ופיתוח הטכנולוגיה בישראל, פיתוח מדינת ישראל לכשעצמה וכמובן שימור הקיים. מאחר שהשימוש באנרגיה חשמלית הוא גבוה מנשוא, ישנו ביקוש רחב ידיים לתופעה שכבשה את עולם הטכנולוגיה המודרנית לעניין האנרגיה החשמלית.

רק בשביל לסבר את האוזן, משק האנרגיה המתחדשת זקוק לאגירה והרבה ממנה, כמה שיותר- כך ייטב. האומדן של האנרגיה הדרושה נע בהיקפים עצומים של עשרות ג׳יגה, וזאת רק אם נלקחים בחשבון יעדי העשור הקרוב מבלי להתוודע לעשור שיבוא אחריו. לכן, נחוצות ואף דרושות הקמה של מערכות מסוג מערכת אנרגיה עם אגירה ככל שרק אפשר, ויש לבצע ניהול נכון והובלה משמעותית של שוק האגירה בישראל ככל שנוכל לכך.

תחום האנרגיה הסולארית אמנם הפציע לחיינו רק בשנים האחרונות, אך הוא התפתח פלאים וכיום ישנן חברות רבות בשוק אשר משוועות להצלחות בתחום זה ופועלות נמרצות לשם כך. עבור הצבה והתקנה של מערכות סולאריות ככלל ומערכות סולאריות עם אגירה בפרט נדרש ניהול נכון הלוקח בחשבון פיתוח, רישוי, הקמה ותפעול של מערכות פוטו-וולטאיות, וכמובן תכנון הצבתן וביצוע בפועל של הצבתן על מאגרים וגגות. התחרות המתהווה במשק מצוינת וזאת מאחר שהיא מאפשרת עלויות הוגנות והגונות של אנרגיה סולארית, ואיננה מהווה מונופול עבור שום גורם. כמו כן, ישנה מגמה של ניהול מכרזים בתחום האנרגיה הסולארית על מנת להבטיח תחרות הוגנת.

מערכת סולארית עם אגירה לצריכה עצמית

מעבר להשפעות המדוברות שהן השפעה כבירה על הטכנולוגיה, פיתוח המדינה וכדומה, ישנו גם אפיק נוסף וחשוב לא פחות והוא אגירה של אנרגיית חשמל לצריכה עצמית. באמצעות הקמה והתקנה של מערכות סולאריות מסוג מערכת סולארית עם אגירה תתאפשר טעינה מהירה של מכוניות היברידיות, גיבוי תצרוכת החשמל הביתית למקרי חירום ועוד.

חברות המתמחות באנרגיה סולארית מציעות מערכות סולאריות ומערכות אגירה לצריכה עצמית ושימוש ביתי. מערכות אלו משולבות מערכת סולארית מצד אחד ויחידה עצמאית המחוברת לרשת החשמל מהצד השני. וכך נוצר שילוב נהדר היוצר שקט אמיתי לעניין. אפשרות נוספת היא מערכות סולאריות בשילוב גנרטורים המכונות גם מערכות היברידיות או מערכות לטעינה מהירה של מכוניות חשמליות.

אם תהיתם לעצמכם האם נעשה כבר שימוש  במערכות סולאריות מסוג מערכת סולארית עם אגירה לצריכה עצמית אנו שמחים להודיעכם שבהחלט כן. במגוון נקודות בארצות הברית, אפריקה ואפילו בארץ ישראל בוצעו התקנות כאלו, והיד עוד נטויה.

אנרגיה סולארית להכל, ולכולם

עולם האנרגיה הסולארית הפציע לחיינו בתחילת העשור האחרון, החל משנת 2010. מאז ועד היום, טווחי המחירים של המערכות הסולאריות התמתנו, מחירי הפאנלים הסולארים ירדו וכך גם מחירי המצברים. הקמה של מערכת סולארית עם אגירה מקבילה בעלויותיה להקמת תחנת כוח על גז, לצד יתרון חשוב מאד שמבדל אותה והוא כמובן חוסר הצורך בדלק לתפעול. כל שצריכה מערכת סולארית עם אגירה על מנת לפעול בצורה מיטבית הם הממירים שמאפשרים את המרת האנרגיה. ממירים אלו פועלים בהספק ממוצע של כ-100 קילו-וואט.

מבחינת סוגי מערכות מסוג מערכת סולארית עם אגירה ישנן מספר אופציות מרכזיות, אשר גם פועלות בצורה שונה ומותאמות לצרכים שונים, והן למשל מערכות אגירה לבתים שלא מחוברים לרשת החשמל, מערכות אגירה לתחנות טעינה מהירה, מערכות אגירה לייצוב הרשת ומערכות אגירה לשימוש עצמי. יכול שהמערכת תהיה משולבת סולאר ויכול שתהיה מחוברת במקביל לרשת החשמל.

התקנה של מערכת סולארית עם אגירה נכונה ואפשרית כמעט עבור כל מקום בו נבחר להתקינה. בין אם בעסק, במפעל, למען אג'נדות גדולות ואפילו בבית, אנו יכולים לבחור אחרת ולהטיב את איכות החיים שלנו משמעותית וכך לאפשר לכולנו חיים טובים, בטוחים ונקיים יותר.

צרו קשר עוד היום עם המומחים של אורמש!

אנא דרגו את המידע

רגע לפני שאתם יוצאים

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם