מערכת סולארית על חממה

כל מה שצריך לדעת ב-2022

על מערכת סולארית על חממה

בעולם החדש של 2021, אנו מקבלים באהבה מיני טכנולוגיות חדשות שפרצו לחיינו ושינו מקצה לקצה את איכות השימוש, בקרת השימוש ובקרת האיכות שלנו בכל תחומי החיים. ישנה תחושה של מינוף ופיתוח באוויר, והיא כאן רק כדי להישאר. אחת הדוגמאות הבולטות ביותר בנושא היא הפאנלים הסולאריים שהפציעו לחיינו, הבאים לידי ביטוי בשדרוג תחומי חיים רבים ושונים. אחד התחומים המדהימים שנהנים מתפוקת האנרגיה הסולארית היא חממות וגידולים חקלאיים. מערכת סולארית על חממה מאפשרת לגידולים את התנאים הטובים ביותר ומעניקה הן לחקלאי, הן לצרכן והן לכדור הארץ את הדרך הכי טובה לגדל ולהפיק.

כיצד מערכת סולארית על חממה עובדת בפועל?

מערכת סולארית על חממה היא כאמור אחת הדרכים בהן ניתן להשתמש בפאנלים סולאריים ואחת הדוגמאות בשטח לתפוקה המדהימה שלהם. הפאנלים הסולאריים קולטים את אור השמש, הופכים אותו לאנרגיה חשמלית איכותית ונקייה מכל מזיקין, מזהמים או פליטות. לאחר מכן, החשמל שמיוצר מועבר לממיר. הממיר תפקידו להפוך את החשמל מזרם ישיר (המכונה בלקסיקון המקצועי DC) לזרם חליפין (המכונה AC). מכאן, זרם החליפין הוא זרם החשמל החליפי, מועבר לתחנת החשמל של החממה.

תוכן עניינים

רוצים לשמוע עוד על מערכות סולריות על חממה?

כיצד אנרגיה סולארית מסייעת לנו דווקא בחממות?

בשיתוף עם משרד החקלאות עלה רעיון מדהים שהפך ליוזמה מופלאה והוא תיעול האנרגיה הסולארית והפאנלים הסולריים לאנרגיה שתסייע בגידול גידולים למיניהם בחממות. אלו האחרונים יסייעו משמעותית להטיב הן את התוצרת החקלאית והן את אופי הגידולים ובקרת האיכות שבגידול. הדבר מתאפשר בעיקר משום שבאמצעות המערכות הסולאריות והפאנלים הסולאריים אנו מייצרים שכבת הגנה על הגידולים, ולמעשה מפחיתים משמעותית את רמת הקרינה עליהם.

כך, נמנעות פגיעות קשות מאד בגידולים, בעיקר תודות לעובדה שהפחתנו משמעותית את הקרינה שפוגעת מאד בגידולים ולא מאפשרת גידולים בכמויות טובות ואיכותיות, או לחילופין גידולים של מיני צמחים, פירות או ירקות שאינם יכולים כלל לגדול בתנאים שכאלו כמו אננס למשל. מעבר לכך, ישנם יתרונות מדהימים נוספים בהתקנת מערכת סולארית על חממה והפחתה משמעותית של רמת הקרינה.

חקלאים רבים שרגילים לגדל את גידוליהם בדרך הישנה עושים דרכיהם אט אט בעולם הטכנולוגיה החדשה, וניכר שאל מול היתרונות הרבים, הבאים לידי ביטוי גם בתוצאות בשטח, ישנה מגמה עולה בהקשר להתקנת מערכת סולארית על חממה. כיום, מדיניות משרד החקלאות לחלוטין מעודדת התקנת מערכת סולארית על חממה, מה שנותן גושפנקה נוספת ליתרונות הרבים שהיא מעניקה ומאפשרת לחקלאים להבין כמה הטכנולוגיה הזו תהיה שדרוג משמעותי בעבורם.

מעבר לכך, התקנת מערכת סולארית על חממה כבר הוכיחה את עצמה זה מכבר. "עם השלמת סט הגידולים הראשון, ניתן לומר שהצבת הלוחות הסולאריים על גג החממה לא פגעו ביבול הן מבחינת האיכות והן מבחינת הכמות" מציינים במו"פ ערבה תיכונה וצפונית. "כעת, אנחנו משלבים מגוון סוגי חומרים לבחינת יעילותם… להטיב עם הטבע ואף לשפר את הכנסתם".

התחזית היא שכל דונם אחד של חממה המשולבת באנרגיה הסולארית יפיק כ-30 אלף קילו וואט לשעה (קווט"ש) וכך יתורגם סכומים גדולים שיחסכו מצד אחד, ומצד שני הכנסות מדהימות לשנה שיהוו הכנסה. הכנסה זו תהווה למעשה הכנסה קבועה, שלא תלויה בגידולים החקלאיים, ותהווה בין היתר, בסיס כלכלי איתן בעבורם.

אנרגיית השמש כאנרגיה מתחדשת ומשאב טבע יקר מפז

אנרגיה סולארית היא מסוג האנרגיות ממשפחת  האנרגיה המתחדשת. היא איננה מתכלית, ניתן לעשות בה שימושים שוב ושוב, והיא כאן כדי להישאר. השימוש הנפלא הזה במשאבים הקיימים והמתחדשים שהטבע מעניק לנו, ללא צורך בניצול של משאבים מתכלים כמו פחם או נפט למשל, שאוזלים אט אט מכדור הארץ, יוצר רק מנצחים, בלא מפסידים, מצב קלאסי אמיתי של WIN-WIN. מעבר לחסכון המשמעותי במשאבים ובכסף, האיכויות הבלתי נדלות שהוא מפיק ושאר הדברים הטובים, הוא גם דרך מדהימה לשמירה על איכות הסביבה ושמירה על כדור הארץ, ואין כלל ספק כי מדובר באחת ההשקעות המדהימות של השנים האחרונות.

מחשבה מחוץ לקופסה

אין כל ספק כי אנרגיה סולארית ופאנלים סולאריים כטכנולוגיה מתקדמת הם הדבר הבא ככלל בשדרוג טכנולוגיות רבות, ובפרט בגידולים בחממות. למעשה, כאשר אנו משמישים את הטכנולוגיה פורצת הדרך הזו הלכה למעשה לתחומי החיים שלנו, ליום יום שלנו, אנו מגלים יותר ויותר כמה היא מסייעת לנו, ולא מבינים היכן היא הייתה עד עכשיו. מעבר לכל הטוב הזה, היא משמשת גם אפיק פרנסה נוסף וצורך בכוח עבודה נוסף, וכך כל הצדדים מרוויחים.

אנרגיה סולארית מסייעת בהפחתה משמעותית של משאבים שיש לבזבז על מנת לגדל גידולים חקלאיים, וכתוצאה מכך גם חוסכת כסף רב עבור החקלאים. מעבר לכך, לחקלאים ישנה האפשרות להרוויח כספים נוספים מעבר לרווחים שהם מפיקים מגידוליהם וזאת באמצעות רווחים שניתן להפיק מייצור האנרגיה הסולארית בעצמה ע"י המערכת הסולארית המותקנת על החממה. כך, למעשה, לא רק שהוצאותיהם של החקלאים קטנות, איכות הגידולים גדלה, כמות הגידולים גדלה, וההכנסות גדלות. בנוסף לכל אלו, החקלאים גם יכולים להרוויח מייצר האנרגיה הסולארית בעצמה ונוצר מצב פנומנאלי של שיפור מדהים בכדאיות ענף החקלאות.

תיעול אנרגיית השמש לכדי אנרגיה, תרתי משמע, גורמת לנו להבין כמה כל מה שאנו צריכים למעשה נמצא בכף ידינו. וכל שעלינו להבין הוא כיצד לתעל אותו ולהשתמש בו בצורה הטובה ביותר שתטיב איתנו ככל האפשר. כי למעשה כל מה שאנחנו צריכים, מצוי בסביבתנו.

וגם כדי לשמור על איכות הסביבה

האנרגיה הסולארית היא כאמור אנרגיה מתחדשת, המאפשרת לנו לנצל את אוצרות הטבע הניתנים לנו, לשמור על כדור הארץ מבלי לעשות שימוש במוצרים או אנרגיות מתכלות למיניהן, וכך לשמור על איכות הסביבה ועל הכדור.

כיצד זה מתבצע בפועל? שיטת האנרגיות הסולאריות איננה מפיקה פליטה של פחמן דו חמצני, מזהמים ושלל חומרים זיהומיים אחרים. בנוסף לכך, השפעתה של האנרגיה הסולארית על הסביבה היא מינימאלית, ברמת פגיעה היא כמעט ואיננה מורגשת. זאת בעיקר מאחר שהיא מתאפשרת מאוצרות הטבע עצמם ואיננה תלויה בדבר אנרגיה המיוצרת ע"י האדם. כך, מיוצר חשמל בצורה הכי טבעית שיש, ממש כמו "שהטבע רוצה", והאנרגיה המופקת נשארת ידידותית לסביבה, ידידותית לכדור הארץ, וידידותית גם לחשבון הבנק שלכם. 

באשר לחיסכון המדהים במשאבים וכספים, הדבר מתאפשר בדיוק מהסיבות הללו. החשמל שאנו מפיקים באמצעות האנרגיה הסולארית מיוצר מארגיה מתחדשת, שתלויה אך ורק באוצרות הטבע ומה שאנו מקבלים ממנו. החלופה הזו היא הטבעית ביותר ובאותה נשימה גם הזולה ביותר, מאחר שהיא עושה שימוש במה שכבר קיים, מה שאנו מקבלים ישירות מהטבע. זאת בהשוואה לייצור חשמל בפחם ואמצעים מזהמים אחרים, המיוצרים ע"י האדם מאנרגיות מתחדשות חליפיות ועל הדרך גם פולטים אין ספור מזהמים.

השימוש באנרגיית השמש, אוצר הטבע הבלתי נדלה כמשאב שאיננו נגמר מאפשר לנו ביטחון אמיתי בהגיענו להחלטה האם לבצע התקנת מערכת סולארית על חממה או לאו. בנוסף לכל שלל היתרונות המנויים לעיל, הביטחון במערכת הוא חשוב מאד לכשעצמו. זאת מאחר שהוא נוטע בנו אמונה אמיתית במוצר. הידיעה שאיננו משקיעים את כספינו לשווא, כי אם ההפך הגמור מכך- משקיעים באפיק השקעה שלא רק שהוא כאן כדי להשאר, להניב עבורנו אינספור רווחים הן מבחינת הגידולים החקלאיים והן מבחינת משאבים וכסף, מהווה עבורנו עתיד לפרוח ולהמשיך להתפתח. שלא נאמר, לזרוח.

צרו קשר עוד היום עם המומחים של אורמש!

אנא דרגו את המידע