עמדות טעינה ציבוריות

מהן עמדות טעינה ציבוריות?

רכבים חשמליים נחשבים ידידותיים יותר לסביבה מאשר רכבים המונעים בבנזין. עם זאת, לא מדובר בטכנולוגיה ירוקה לחלוטין כי ייצור החשמל שבאמצעותו מטעינים את הרכב החשמלי הוא תהליך מזהם מאוד. כדי להפחית את הפגיעה באיכות הסביבה, פיתוחים טכנולוגיים של השנים האחרונות מאפשרים להתקין עמדות טעינה ציבוריות לרכב חשמלי המבוססות על חשמל שמופק מאנרגיה סולארית. 

איך עובדות עמדות טעינה ציבוריות סולאריות?

בזכות הפופולריות של רכבים חשמליים בשנים האחרונות, ניתן למצוא עמדות טעינה ציבוריות בלא מעט חניונים. עם זאת, כדי להפעיל עמדות טעינה סולאריות בחניון ציבורי, צריך להקים מערכת סולארית. הדרך הנוחה והיעילה ביותר לעשות זאת, היא להקים קירוי סולארי. כלומר, להתקין פאנלים סולאריים על גבי קונסטרוקציית אלומיניום קלה אשר יוצרת קירוי של החניון. באופן הזה, הופך החניון לדו-שימושי: מצד אחד, הקירוי הסולארי מעניק צל למכוניות שחונות בחניון ומצד שני, הפאנלים הסולאריים ממירים את קרני השמש לחשמל ירוק ונקי.  

עמדות הטעינה שנמצאות ברחבי החניון מחוברות לאותה מערכת של פאנלים סולאריים. בצורה הזו, רכבים שמגיעים לחניון ומתחברים לעמדת הטעינה, מקבלים חשמל שהופק בתהליך ירוק בזכות האנרגיה המתחדשת של השמש. 

יתרונות של עמדות טעינה ציבוריות סולאריות 

עבור בעל הרכב, ההחלטה לנהוג ברכב חשמלי היא פעמים רבות בחירה אידאולוגית. עם זאת, סביר להניח שלרוב בעלי הרכבים אין בבית מערכת סולארית שמחוברת לעמדת טעינה. לכן, הגעה לחניון שמציע אפשרות לטעון את הרכב באמצעות שימוש באנרגיה סולארית יכולה להיות אטרקטיבית במיוחד. 

עבור בעל החניון, שהמטרה העיקרית שלו היא להפעיל עסק רווחי, התקנת עמדות טעינה שמחוברות למערכת סולארית היא החלטה משתלמת. נדרשת השקעה כספית ראשונית עבור ההתקנה של המערכת הסולארית ולאחר מכן, החשמל שהמערכת מייצרת לא כרוך בתשלום ואין עלויות נלוות לתפעול שלה. לכן, הוצאות החשמל של החניון יצטמצמו, מה שבהכרח יעזור לרווחים לגדול. 

הקמה, ייזום ותחזוקה של מערכות סולאריות עבור עמדות טעינה ציבוריות – הם חלק ממגוון השירותים שאנחנו מציעים בחברת אורמש. עם ניסיון של יותר מ- 15 שנה בתחום, אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולקבל ייעוץ אישי על סוג המערכת הסולארית שתענה על הצרכים שלכם. 

אנא דרגו את המידע