התקנת פאנלים סולאריים

התקנת פאנלים סולאריים

פאנלים סולאריים הם לוחות המכילים עשרות תאים פוטו-וולטאייםהעשויים מסיליקון, ותפקידם לקלוט את אנרגיית השמש ולהמיר אותה לאנרגיה חשמלית. ניתן להתקין פאנלים סולאריים על גבי מגוון של שטחים שחשופים לשמש, ובכך לייצר חשמל.

איפה אפשר להתקין פאנלים סולאריים?

בזכות הקדמה הטכנולוגית, ניתן להקים מערכות סולאריות במיקומים שונים. חברת אורמש עוסקת בהתקנת פאנלים סולאריים עבור גורמים מסחריים ומוניציפליים, באופן שמאפשר דו שימוש של השטח על גביו מותקנת המערכת. 

התקנת פאנלים סולאריים על גגות

גג הוא המיקום הקלאסי להתקנה של מערכת סולארית, בתנאי שמדובר בשטח גדול. אנחנו בחברת אורמש עוסקים בהתקנת מערכות מסחריות בגודל משמעותי, ולצורך כך נדרש גג בשטח של 600 מ"ר לפחות. ניתן להתקין פאנלים סולאריים גם על גבי גגות של מבנים חקלאיים, למשל רפתות, לולים או חממות. 

התקנת פאנלים סולאריים בבנייני משרדים

אחת הבחירות העיצוביות הנפוצות עבור בנייני משרדים – הם קירות מסך שקופים. הטכנולוגיות החדשות בהן אורמש עושה שימוש מאפשרות להחליף את חלונות בנייני המשרדים, בפאנלים סולאריים שקופים. בצורה הזו, הקבלן שבונה בניין משרדים מקבל קירות מסך אסתטיים שמדמים חלונות, אבל בפועל מדובר בפאנלים סולאריים שמפיקים חשמל.

התקנת פאנלים סולאריים בחניונים

ניתן להתקין פאנלים סולאריים על גבי קונסטרוקציית אלומיניום קלה המעניקה קירוי לחניונים פתוחים. התקנה כזו יוצרת קירוי לחניון, אשר מפחית באופן משמעותי את השפעת השמש על כלי הרכב החונים בו, תוך שהמערכת הסולארית מפיקה חשמל. ניתן אף להקים בחניון עמדות טעינה המחוברות למערכת הסולארית, ולהטעין את כלי הרכב באמצעות החשמל המיוצר בה.. 

התקנת פאנלים סולאריים בקירוי מגרשי ספורט

בדומה לחניונים, מגרשי ספורט הם לרוב שטחים פתוחים רחבי ידיים. לחברת אורמש ניסיון רב בהקמת קירויים מעל מגרשי ספורט והתקנה של פאנלים סולאריים על גביהם. 

התקנת פאנלים סולאריים בגדרות

אורמש מציעה פתרון חדשני של התקנת פאנלים סולאריים על גבי גדרות היקפיות, כך שהגדר הופכת להוות מקור הכנסה נוסף ומייצרת חשמל ירוק מאנרגיית השמש. 

התקנת פאנלים סולאריים במאגרי מים

זהו פיתוח חדשני בו מתקינים מערכת סולארית שצפה על פני המים. מדובר בתהליך שמלווה על ידי רשות המים, ואינו פוגע בשום צורה בשימוש במאגר המים. הטכנולוגיה הזו לא מאוד נפוצה בישראל, ולכן לא כל החברות מנוסות בה. דוגמה למערכת כזו של חברת אורמש ניתן לראות במאגר המים בקיבוץ מעיין צבי, בו הקימה אורמש מערכת סולארית בהספק של 12 מגהוואט על גבי מערכת ציפה ועקיבה מיוחדת שפותחה על-ידי חברת Xfloat. 

אנא דרגו את המידע