fbpx

אגירת חשמל סולארי

כל מה שצריך לדעת ב-2022

על אגירת חשמל סולארי

מערכות סולאריות כבר מזמן חוללו מהפכה בתחום החשמל במדינת ישראל בפרט ובעולם בכלל. לא מעט חברות פועלות לילות כימים על מנת לפצח את הנוסחה המושלמת לייצור והתקנה של מערכות סולאריות על גבי גגות של מבנים שונים, פרטיים ועסקיים כאחד, על מנת לייצר תפוקה של חשמל ממשאב הטבע החם והאיכותי ביותר – השמש. היום כבר ניתן לראות לא מעט מבנים שמתעטרים באותן מערכות סולאריות, ומנצלים את קרני השמש החמות על מנת להפיק אנרגיה חשמלית טבעית שמביאה איתה עולם שלם של יתרונות, אולם לצד המערכות האלו ברור היום שחשוב גם להצטייד במערכות של אגירת חשמל סולארי. אז מה זה בכלל אגירת חשמל סולארי ואיך זה יכול לעזור גם לכם, לצד המערכת הסולארית? הנה התשובות.

תוכן עניינים

רוצים לשמוע עוד על אגירת חשמל?

אגירת חשמל סולארי – לקחת את המערכות הסולאריות צעד אחד קדימה

בעלי עסקים ואנשים פרטיים שעשו את הצעד והתקינו מערכות של לוחות סולארים על גבי גג המבנה שלהם, הם אנשים שכבר גילו את עולם היתרונות הגדול שמערכות סולאריות מביאות איתן. מדובר כאן על מערכות שמנצלות את קרני השמש לצורך הפקת חשמל טבעי, ובהתאם יכולות להיפטר ממערכות החשמל המלאכותיות, הבזבזניות, המזהמות והיקרות להחריד. אז איפה מערכת אגירת חשמל סולארי נכנסת לתמונה?

ובכן, בזמן שאנשים רבים משתמשים במערכות סולאריות לשם הפקת חשמל טבעי, יוצא מצב שהם מנצלים אך ורק כ-30% מהתפוקה המתקבלת מקרני השמש. הנתון הזה הוא נתון זעום במיוחד, והוא גורם לפער אדיר בין התפוקה המתקבלת לבין התפוקה המנוצלת. בדיוק בנקודה הזו אגירת חשמל סולארי הופכת להיות רלוונטית. אז איך זה קורה?

להשתמש במה שעוד לא שומש

היות ונוצר מצב כזה, שבו מתקבלת המון תפוקה אך רק כ-30% בלבד ממנה מנוצלים בפועל, נולדו מערכות של אגירת חשמל סולארי. תפקידן של המערכות האלו הוא לאגור את החשמל הסולארי המתקבל מקרני השמש באמצעות מערכת הלוחות הסולארים, ולשמור אותו לרגעים שבהם יהיה בו צורך. נשמע מוזר? ובכן, בין אם אתם מודעים לכך ובין אם לא – צריכת החשמל שלכם משתנה בצורה תדירה ביותר, לפעמים מדי שנה, לפעמים מדי חודש ולפעמים אפילו מדי יום, ולכן בהתאם כמות החשמל שבה אתם עושים שימוש משתנה.

לכן, ברגע שמערכת אגירת חשמל סולארי מתפקדת כמו שצריך, היא זו שיכולה לספק את כמות החשמל העודפת שאותה אתם צריכים לנצל ביום, שבוע, חודש או שנה מסויימים, ולגרום למערכת החשמלית בעסק או בבית שלכם להמשיך לפעול כרגיל ובאין מפריע.

בזבוז חשמל סולארי – מחוץ לתחום

למעשה הפער בין כמויות האנרגיה הסולארית המתקבלות במערכות לבין הצריכה בפועל הוא פער מיותר לחלוטין. ברגע שהפער הזה מצטמצם באמצעות אגירת חשמל סולארי, ניתן להפיק את המיטב ממשאב השמש הטבעי, ולקבל ממנו יותר.

אם תחשבו על זה לרגע, תגלו שזו סיטואציה שמדמה מעט דלי שמתמלא במים, אך בתחתיתו קיים חור גדול. במקום שהמים ימשיכו למלא את הדלי, הם ממשיכים לזרום ולהתרוקן מתוך הדלי אט אט. מדובר כאן על בזבוז אדיר, וברגע שמדובר על מערכת שכל הייעוד שלה הוא לנצל בצורה מקסימלית את משאב השמש הטבעי – הבזבוז הזה פשוט לא בא בחשבון.

צריכת חשמל משתנה – איך זה קורה ולמה?

כשאתם חושבים היום על מכשירי החשמל שבהם אתם עושים שימוש, אתם יכולים לפלג אותם לשני סוגים שונים – מכשירי החשמל הביתיים שלכם ומכשירי החשמל שמשמשים אתכם בעסק שלכם. מה שבטוח הוא שמכשירי החשמל האלו לא נותרים לבדם, ואליהם מצטרפים בכל פעם מכשירי חשמל נוספים שאותם אתם רוכשים, משכירים, ועושים בהם שימושים רציפים או חד פעמיים כאחד.

היות והטכנולוגיה של מכשירי החשמל הולכת ומתפתחת בצורה משמעותית, נוצר עומס כבד יותר על מערכות החשמל, משום שאותם מכשירים צורכים כמות חשמל הרבה יותר גדולה. כמובן שלכל אלו מתווסף קריטריון נוסף ומכריע – כמות מכשירי החשמל שבהם אתם עושים שימוש במקביל. באופן הזה, כשצריכת החשמל שלכם הולכת ועולה, יש צורך להיערך בהתאם עם כמות חשמל סולארי מספקת שתוכל לייצר רצף של שימוש חשמלי תקין ומספק. בעזרת אגירת חשמל סולארי ניתן לעשות זאת בקלות.

אגירת חשמל סולארי בעסק לעומת אגירת חשמל סולארי בבית

ככל שמדובר על מבנה גדול יותר כך מדובר גם על צריכת חשמל גדולה יותר. לצורך הדוגמה, בתים שמתגוררים בהם כמה בני משפחה הם בתים שצריכת החשמל שלהם תהיה ממוצעת. בבוקר אותם בני משפחה יוצאים למסגרות הגנים ובתי הספר, כמו גם למקומות העבודה, והם חוזרים הביתה רק בשעות המאוחרות של אחר הצהריים. לאורך כל הזמן הזה שבו בני המשפחה לא נמצאים בבית, לא מתקיימת צריכת חשמל משמעותית, בעיקר לא לעומת צריכת החשמל שמתקיימת כשבני המשפחה נמצאים בבית.

בכל השעות האלו המערכת הסולארית שמספקת את החשמל הטבעי לבית ממשיכה לפעול ולצבור אנרגיה חשמלית מהשמש, אולם ברגע שאין בה שימוש – היא הולכת לאיבוד. אגירת חשמל סולארי משנה את התמונה הזו בצורה משמעותית, ואינה מבזבזת את האנרגיה שנאגרה לאורך היום.

אותו העיקרון פועל גם בכל הנוגע למישור העסקי, אולם כאן מדובר על צריכה שונה לחלוטין. עסקים, לעומת בתים, צורכים חשמל לאורך כל היום – החל משעות הפתיחה המוקדמות ועד שעות הסגירה המאוחרות. היות ומדובר על צריכת חשמל גבוהה, ניתן לחשוב שכל האנרגיה המופקת מקרני השמש אכן מנוצלת לאורך הזמן, אבל בפועל לא כך הדבר. גם צריכת החשמל של עסקים, גדולה ככל שתהיה, אינה מנצלת במאת האחוזים את כלל האנרגיה המתקבלת מקרני השמש. לכן, על אף הצריכה האינטנסיבית, גם עסקים יכולים להנות בצורה משמעותית ממערכות אגירת חשמל סולארי שיותקנו אצלם.

איך כל זה עובד?

אין ספק שאגירת חשמל סולארי היא הצעד הבא והנלווה להתקנה של מערכות סולאריות בבתים ובעסקים. המערכות הסולאריות הן מוצר הבסיס, ומערכות אגירת חשמל סולארי הן ה-next level, שהופכות את מוצר הבסיס להרבה יותר יעיל.

היום לא מעט חברות עובדות ימים כלילות על מנת לפתח מערכות חשמל טבעיות באמצעות לוחות סולאריים ומערכות אנרגיה סולארית, ולצידם מקפידות על פיתוח של מערכות אגירת חשמל סולארי. מאחורי הפעולות של אותן חברות עומדים המון אנשי מקצוע שפועלים רבות על מנת לפתח, לייצר, לתכנן ולייעל את המערכות, וכך כל עסק או בית יכולים להנות ממערכות מצוינות מהשורה הראשונה בארץ ובעולם.

 

איך מצטרפים ומה עושים עכשיו?

מערכות של אגירת חשמל סולארי הן מערכות שניתן למצוא בכל מיני מקומות היום, אולם הדבר החשוב ביותר עבורכם, הן בתור אנשים פרטיים והן בתור אנשי עסקים, הוא לבדוק היטב את המקום שממנו אתם רוכשים את המערכות, על מנת לוודא שאתם מקבלים את התמורה הטובה ביותר.

היות וקיימות כמה וכמה חברות שפועלות בתחום היום בארץ, אתם עשויים להיתקל בכל מיני הצעות שונות, שכל אחת מהן תביא איתה מאפיינים אחרים, הן מבחינת מחיר, הן מבחינת תמורה והן מבחינת שירות. לכן, בדיקות מקדימות הן הכרחיות עבורכם על מנת לדעת שאתם עושים את הבחירה הטובה ביותר, ובהתאם יכולים לקבל ולהנות ממערכות סולאריות מתקדמות, לצר מערכות אגירת חשמל סולארי מהמפותחות ביותר בעולם. אז איך בוחרים?

 

קריטריונים לבחירת החברה שתספק לכם מערכות סולאריות ומערכות אגירת חשמל סולארי

קיימים כמה קריטריונים שחשוב לשים לב אליהם לאורך בחירת החברה שתלווה אתכם לאורך הדרך, הן בשלבי התכנון והייצור, והן בשלבי ההתקנה והשירות בהמשך:

  1. מוניטין – את מוניטין החברה אפשר לבחון בקלות באמצעות אתרי אינטרנט שונים. חוות הדעת, ההמלצות וכן הדירוגים של החברה בפלטפורמות השונות יכולים כולם להעיד על טיב החברה ועל המוניטין הגבוה או הנמוך שלה, ובהתאם תוכלו להבטיח שאתם יוצאים לדרך מבטיחה.
  2. מקצועיות – מומלץ מאוד לבחון את מקצועיות החברה על ידי פרויקטים קודמים שלה, על ידי בחינת אנשי המקצוע שעובדים בה, וכן בהתאם לשיחת טלפון שבה תקבלו רושם ראשוני מאנשי החברה.
  3. המחיר – לא תמיד המחיר הנמוך ביותר הוא גם האטרקטיבי ביותר, ולכן חשוב לבדוק שהצעת המחיר שתקבלו משקפת גם מחיר הוגן וגם תמורה נהדרת.

 אנחנו בחברת אורמש פועלים כבר במשך שנים ארוכות על מנת לפתח את תחום האנרגיה הסולארית בצורה משמעותית, הן בארץ והם בעולם. באמצעות מחקר, פיתוח וייזום של תהליכים רבים, הגענו היום לפסגה הגבוהה ביותר בתחום, ואנחנו גאים לספק מערכות אנרגיה סולארית ומערכות אגירת חשמל סולארי לאלפי אנשים ועסקים בארץ. אנחנו מזמינים גם אתכם ליצור איתנו קשר ולבדוק את האפשרויות העומדות בפניכם, עם הבטחה מלאה לאיכות, מקצועיות וזמינות מירבית. צרו קשר עוד היום!

אנא דרגו את המידע

רגע לפני שאתם יוצאים

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם